Wiktor wygrywa 12. rundę POL RS

Napisany przez prezes 2016-11-03 21:31:30 CET

W niedzielę 30 października w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Chełmie odbyła się 12. runda Pucharu Okręgu Lubelskiego w Rallysprintach. W imprezie wzięło udział osiemnastu kierowców. Impreza rozpoczęła się od konieczności dokonania zmiany przebiegu trasy, bowiem . zaginął klucz od jednej z bram. Fakt ten spowodował nieznaczne skrócenie trasy oraz uniemożliwił start następnego uczestnika bez oczekiwania aż pojawi się na mecie poprzednik. Trasa próby liczyła około 900 metrów i m. in. prowadziła przez "hopkę" na placu manewrowym. Pogoda była niestety późnojesienna, było chłodno i kilka razy zaczynał padać mały deszcz...

Jeśli ktoś liczył na to, że w tych warunkach objawi się jakiś niespodziewany zwycięzca to się przeliczył. Wygrał jak chciał Wiktor Bieniek (AK Chełmski, honda civic), który o prawie dziewięć sekund pokonał Wojciecha Gierala (AK Lubelski, peugeot 106). Trzecie miejsce w generalce zajął Maciej Owczarz (renault clio).

W klasach najszybsi byli Jakub Odziemczyk (AK Chełmski, fiat sc), Wojciech Gieral, Wiktor Bieniek i Leszek Pawlak (mitsubishi lancer).

Zakończenie imprezy miało miejsce w sali szkoleniowej WORD, a puchary i medale wręczał kierowcom Tadeusz Łańcucki, zastępca dyrektora WORD w Chełmie.

Tradycyjnie też wśród uczestników rozlosowaliśmy kilka upominków.