Piacho liderem Szuter Cup

Napisany przez prezes 2015-10-13 21:20:39 CEST

Piotr Piasecki został bezdyskusyjnym zwycięzcą Szutrowego RallySprintu o Puchary Firmy SPEC-BUD Braci Krzyżanowskich i jednocześnie pierwszym liderem błyskawicznie przygotowanego okręgowego Szuter Cup '2015. W zawodach wystartowało dwudziestu sześciu kierowców, dwóch nie dojechało do mety...

... Runda została zdominowana przez kierowców samochodów subaru impreza, którzy zajęli pięć pierwszych miejsc. Za Piotrem Piaseckim (AKCh) byli Bartosz Stołecki (AWL), Karol Krzyżanowski (AKCh), Michał Brzozowski (AWL) i Artur Kulik (AKCh). Klasę do 1500 ccm wygrał Szymon Jaroszyński (vw polo), a do 2000ccm najszybszy był Sebastian Szady (AKCh, mitsubishi colt), który jednocześnie był najszybszym kierowcą ośki. Najbardziej zaciekła walka miała miejsce w klasie pierwszej - pierwszą trójkę dzieliło tylko 1,5 sekundy (jak dobrze, że mamy elektroniczny pomiar czasu ). Jedyną kobietą która zmierzyła się z chełmskim szutrem była Luiza Stupak (AKCh, honda civic), która w pokonanym polu zostawiła kilku kolegów.

Organizatorzy pragną gorąco podziękować Adamowi Krzyżanowskiemu, który był inicjatorem reaktywowania toru szutrowego i który wykonał znakomitą pracę nad kosmetyką nawierzchni toru. Szkoda tylko, że przed zawodami na torze upalała zbyt duża liczba chętnych, przez co nawierzchnia nie była idealna. Ale następnym razem tor zostanie właściwie zabezpieczony i lepiej . żebyśmy nikogo na upalaniu nie złapali!

Druga runda planowana jest na 8 lub 15 listopada. Warto przypomnieć, że w ramach szutrowego pucharu planowane są trzy rundy, a do końcowej klasyfikacji będą się liczyły dwa najlepsze wyniki kierowców zrzeszonych w klubach PZM.