Turystyczna rywalizacja dla Niepodległej

    Napisany przez prezes 2018-11-18 19:38:47 CET

Bartłomiej Parafiniuk i Michał Parafiniuk z Automobilklubu Bialskopodlaskiego zwyciężyli w 19. Turystycznym Rajdzie Niepodległości zorganizowanym przez nasz klub w dniu wielkiego święta naszego kraju. Drugie miejsce przypadło Michałowi i Justynie Kawkom, a na najniższym stopniu podium stanęła załoga Marcin Grzywna - Dominika Grzywna, obie z Automobilklubu Chełmskiego. Wśród debiutantów najlepiej poradzili sobie Sebastian Szmit i Norbert Zabroń

W imprezie wystartowało dwadzieścia pięć załóg. Rajdy turystyczne są aktualnie trochę w odwrocie i przyznajemy, że taka frekwencja nas bardzo przyjemnie zaskoczyła. Spoowodowała też trochę zamieszania podczas odbioru administracyjnego, ale jakoś sobie poradziliśmy i rajd ruszył zgodnie z harmonogramem...

Zbiórka uczestników miała miejsce w najważniejszym punkcie miasta - sali konferencyjnej Urzędu Miasta Chełm. Po odbiorze administracyjnym i uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego rozpoczęła się odprawa zawodników, podczas której zostały podane wszystkie informacje niezbędne do pokonania trasy.

Pierwszym elementem konkursowym rajdu była próba sprawnościowa przeprowadzona na parkingu przy urzędzie. Po niej uczestnicy ruszyli na 75-kilometrową trasę prowadzącą przez Zawadówkę, Rejowiec. Krynicę, Krupe, Rejowiec Fabryczny, Pawłów i Stołpie z powrotem do Chełma. Uczestnicy zwiedzali ciekawe miejsca i wykonywali inne zadania postawione przez organizatora. Meta rajdu była zlokalizowana w kawiarni Decaffencja, a ostatnim zadaniem konkursowym był test z przejechanej trasy. Później już czekał smaczny obiad i oryginalne rogale świętomarcińskie oraz oczywiście uroczyste zakończenie rajdu.

Najlepszym przypadły oryginalne puchary i nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Organizatorzy zadbali też o kotyliony dla uczestników i flagi dla samochodów. Cieszymy się, że wiele załóg zapowiedziało start w kolejnych tego typu imprezach - zapraszamy!

Uwaga! Zdjęcia z imprezy na naszym profilu na Facebooku.

:: 0

 
 
.