TURYSTYCZNIE W ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    Napisany przez prezes 2019-11-13 22:10:40 CET

Już po raz dwudziesty rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy organizacją turystycznego rajdu samochodowego. W tegorocznej imprezie wzięło udział dwadzieścia pięć załóg i tylko jedna załoga, ze względu na udział niespełna rocznego dziecka nie stawiła się na mecie rajdu. Tradycyjnie uczestnicy otrzymali białoczerwone kotyliony i flagi na samochód.

Rozpoczęcie rajdu miało miejsce w Cafe Zorza. Tam po dopełnieniu formalności odbyła się odprawa załóg, a przed startem załogi napisały jeszcze testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz atrakcji turystycznych Polski. Na terenie Chełma odbyły się jeszcze dwie próby sprawnościowe i po nich załogi wyruszyły na trasę turystyczną, która prowadziła m. in. poprzez Hniszów, Świerże, Dorohusk i Husynne. Na trasie uczestnicy zwiedzali ciekawe miejsca oraz wykonywali zadania turystyczne postawione przez organizatora...

... Mieli za zadanie także odnaleźć obiekty pokazane na zdjęciach. Ostatnim elementem konkursowym był test turystyczny z przejechanej trasy i po nim już można było zjeść smaczny obiad w restauracji Lwów, gdzie miała miejsce uroczystość zakończenia rajdu.

Zwyciężczyniami okazały się Adrianna Chodkowska i Wioletta Jaworska z Klubu Motorowego Pionier z Lublina. Drugie miejsce zajęli Michał Kawka i Justyna Kawka z Automobilklubu Chełmskiego, a na trzecim uplasowali się debiutanci Dominik Gil i Gabriel Gil. Warto podkreślić, że Dominik Gil uzyskał najlepszy czas na obu próbach sprawnościowych. Tuż za podium zameldowali się kolejni debiutanci - Michał Tałajko i Angelika Rudo. Pierwszą szóstkę uzupełniły dwie załogi, które zdobyły taką samą liczbę punktów - Karolina Anisiewicz i Renata Bałabas oraz Sebastian Szmit i Norbert Zabroń.

Trzy najlepsze załogi zamiast pucharów otrzymały ręcznie malowane deski z namalowanymi obiektami z trasy rajdu. Były nagrody i upominki dla wszystkich uczestników. Na kolejną edycję rajdu zapraszamy za rok!

- wyniki rajdu - kliknij

 

:: 0

 
 
.