22. Rajd Niepodległości

    Napisany przez prezes 2022-11-04 21:03:01 CET

Zapraszamy do udziału w 22. Samochodowym Rajdzie Niepodległości, który od tego roku będzie Memoriałem Waldemara Czerniaka i Waldemara Litwiniuka. Impreza rozpocznie się 11 listopada o godz. 11:00 w CKF Zorza w Chełmie. Do udziału w rajdzie zapraszamy wszystkich, którzy w aktywny i atrakcyjny sposób chcą uczcić ten ważny dla Polaków dzień, a przy okazji dobrze się pobawić. Warunkiem koniecznym jest prawo jazdy kierowcy i dysponowanie sprawnym, dopuszczonym do ruchu samochodem. Wszystkie informacje niezbędne do pokonania trasy rajdu zostaną podane na odprawie przed startem...

... Miejsce rozpoczęcia imprezy nie jest przypadkowe, bowiem pierwszym punktem rajdu będzie projekcja filmu "Niepodległość". To pełnometrażowy film dokumentalny złożony z pokolorowanych i udźwiękowionych materiałów filmowych z lat 1914-1923. Film pokazuje drogę do odzyskania niepodległości, walkę o jej utrzymanie w pierwszych latach II Rzeczypospolitej oraz budowę nowej, niepodległej Polski.

Po projekcji i próbie sprawnościowej uczestnicy wyruszą na trasę długości około 40 km na której zobaczą najciekawsze miejsca w gminie Chełm. Na trasie będą musieli zlokalizować kilka obiektów pokazanych na zdjęciach. Na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego załogi wezmą udział w konkurencji strzeleckiej. Meta rajdu będzie miała miejsce w zależności od pogody w miejscu ogniskowym w lesie Borek lub w świetlicy w Strupinie Dużym.

Najlepsze załogi otrzymają oryginalne puchary i nagrody, a wszyscy uczestnicy mogą liczyć na upominki. Dodatkowe nagrody zostaną przyznane debiutantom.

Partnerami finansowymi rajdu są Miasto Chełm, Gmina Chełm i Zarząd Okręgowy PZM.

Zapraszamy!

:: 0

 
 
.