RALLYsprint na lodowisku

    Napisany przez prezes 2013-01-21 13:07:47 CET

Robert Turowski (AK Chełmski, subaru impreza) wygrał RallySprint o Puchary Ośrodka Szkolenia Kierowców RALLY rozegrany 20 stycznia 2013 na Torze Lublin. Impreza była drugą rundą Pucharu Okręgu Lubelskiego w RallySprintach i jednocześnie drugą rundą Cyklu Zimowych RallySprintów o Puchary Prezesa Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie...

... Czterdziestu kierowców rywalizowało na torze bardziej przypominającym lodowisko niż tor do jazdy samochodem z oponami bez kolców. Śliska nawierzchnia było przyczyną kilkunastu wyjazdów poza nitkę toru, a zalegający na poboczach śnieg powodował, że bez pomocy innego auta z linką (wielkie dzięki dla Wicher Teamu!) wyjazd był bardzo utrudniony. Niskie prędkości, kilkanaście wyjazdów poza tor i dodatkowo nawrót na dwóch pierwszych próbach spowodowały, że impreza mocno się przeciągnęła i zakończyła się dopiero przed godziną 18tą.

Zwycięzca Robert Turowski w klasyfikacji generalnej wyprzedził Michała Brzozowskiego (AK Wschodni, subaru impreza) i Marcina Kawę (AK Chełmski, audi A4). W klasach najszybsi byli Paweł Żelazo (AK Chełmski, fiat cc), Jarosław Staszek (AK Chełmski, honda CRX), Wiktor Bieniek (AK Chełmski, subaru legacy) i oczywiście Robert Turowski. Należy podkreślić wynik Pawła Żelazo, który zajął piąte miejsce w generalce i wygrał klasyfikację samochodów z napędem na jedną oś. Jeszcze bardziej godny uwagi jest wynik Patryka Gawina, który uzyskał czas o kilkanaście sekund lepszy od zwycięzcy, jednak nie został sklasyfikowany ze względu na .... zbyt młody wiek.


Ze względu na chorobę Grabosssssssssa nie odbył się planowany konkurs rzutu oponą, który został przełożony na kolejną imprezę na Torze Lublin w dniu 3 lutego.

:: 3

 
 
.